اخبار

اتحاد و همدلی رمز دوستی و اخلاق در ورزش های هوایی قزوین

 

اتحاد و همدلی رمز دوستی و اخلاق در ورزش های هوایی قزوین

 

 

به گزارش پرواز آزاد؛ در این وانفسای ورزش های هوایی کشور ،قزوین نمونه خوبی است که اثبات می کند، می شود در توفان و گرداب حوادث و ناملایمات نیز پایدار ماند و این مهم میسر نمی شود مگر هدف فقط ورزش باشد و پهلوانی بر شهرت و نام ارجحیت داشته باشد . مگر تیم ورک و کار گروهی تعریف و جایگاه واقعی خود را یافته باشد.

یک حس خوب دارد این خاک قزوین! هر آنچه کشت کنی رویت را زمین نمی اندازد و بارور می شود.

آسمانش نیز پربار است و گشاده رو .با آنکه زمان کوتاهی از آغاز حیات ورزش های هوایی و تشکیل کمیته ورزش های هوایی در این استان می گذرد ،آسمانش پر ستاره و پر پرنده شده است و این خانواده رو زبه روز گسترده تر نیز می شود.

اتحاد، دوستی، محبت، همدلی و همزبانی در میان خلبانان این شهر زبانزد است و رمز پیروزی ، اتحادی که ۱۰ سال است دوام آورده و روز به روز مستحکم تر می شود و بدیهی است این وحدت زاییده رفتار و اخلاق و منش خلبانان پاراگلایدر و پاراموتور قزوین است.
مهمان نوازی خلبانان قزوین، همکاری گروهی، خوش زبانی و احترام و محبتی که در مقابل مهمانان و دیگر خلبانان به خرج می دهند،خلبانان قزوین را شهره کشور نموده است.

مدیریت ورزش های هوایی بصورتTeam Work انجام می شود و مسئول کمیته نقش رهبری و راهبری را دارد.

خلبان ها با یکدیگر دوست بوده و برنامه های پروازی در قالب یک تیم واحد و منسجم تشکیل و برگزار شده ، تمامی خلبانان در طول برنامه پروازی به یکدیگر کمک می کنند.
کمیته برنامه ریزی متشکل از تمامی خلبانان تشکیل و وظیفه تدوین برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت را برعهده گرفته است . نشست های ماهیانه و فصلی به منظور همفکری و تصمیم گیری ، عامل برقراری ارتباط مؤثر و دوستانه بین خلبانان شده است.


بیش از ۸۰ خلبان قزوینی از انجمن ورزش های هوایی کشور گواهینامه گرفته، همچنین بیش از ۲۰ خلبان فعال پروازی دارد.

مربیان زیادی با انتخاب کمیته ورزش های هوایی در قزوین فعالیت کرده اند که خود نقش مؤثری در زمینه سازی موضوع فرهنگ در ورزش های هوایی استان داشته است.

تأکید بر اهمیت فرهنگ ، اخلاق ، احترام متقابل ، محبت ، بوم شناسی ، فعالیت های زیست محیطی قطعاً در شکل گیری این مهم در هر زمینه ای تأثیر گذار خواهد بود.
بخش اعظم خلبانان این استان کوهنورد هستند، ورزشی که قهرمانی ندارد، مدال و برتری ندارد. حس انسان دوستی، پهلوانی، کمک به همنوع، احترام به عقاید و تفکرات مختلف سبب تشکیل گروهی مبتنی بر اخلاق شده است.

در سایت های پروازی قزوین، برخورد خلبانان با مردم بومی و اهالی روستاها بلحاظ بوم شناسی نیز جالب است، بطوریکه احترام به عقاید و سنت های روستائیان سبب شده تا آنان پرواز را مقدس بشمارند و از حضور خلبانان در سایت های پروازی احساس شادمانی می کنند.

 

آنچه در پایان می توان گفت علاوه بر دست مریزاد و خدا قوت به این ورزشکارانی که پهلوانی پیشه کرده اند و آبرو ی ورزش های هوایی را خریده اند اینست:

می توان پرید ،اما با رفیق با رفاقت . می توان دور زد آسمان آبی را نه رفیق را . می توان دوست بود ورزش کرد و لذت برد از اتحاد و همبستگی بهره برد و نه از رانت و برنامه هایی که منافع شخصی را تامین می کنند.

قزوین یک الگوست . قابل تقدیر است خوبی را ارج نهیم و تجربیاتشان را آیینه ی فردا کنیم.

 

یادداشت: فریبا کلاهی - پرواز آزاد