اخبار

بانوی خلبان قزوینی فاتح آسمان ایران شد

ململی، رئیس هیأت انجمن‌های ورزشی استان قزوین خبر داد:

 

بانوی خلبان قزوینی فاتح آسمان ایران شد

 

مرتضی ململی، رئیس هیأت انجمن‌های ورزشی استان قزوین از قهرمانی فاطمه نوری، بانوی خلبان پاراگلایدر استان قزوین در مسابقات مسافت آزاد ایران در مشکین شهر خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی هیأت انجمن‌های ورزشی استان قزوین، ململی اظهار کرد: با توجه به گذشت 2 سال از برگزاری آخرین رویداد پروازی کشور، مسابقات مسافت پاراگلایدر آزاد ایران به همت کمیته ورزش‌های هوایی استان اردبیل در سایت پروازی مشکین شهر طی روزهای 13 الی 16 تیرماه برگزار شد.

ململی افزود: این رقابت‌ها با شرکت 53 خلبان از سراسر کشور در رشته مسافت برگزار گردید که در بخش بانوان، فاطمه نوری، نایب‌رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان قزوین توانست بالاتر از سایر بانوان در جایگاه نخست این مسابقات قرار گیرد.

رئیس هیأت انجمن‌های ورزشی استان قزوین تصریح کرد: بانوی خلبان قزوینی پیش از این توانسته بود بیش از 70 کیلومتر با استفاده از پاراگلایدر و تا ارتفاع بیش از 6000 متر از سطح دریای‌آزاد پرواز کند که این اتفاق در ایران کم‌نظیر است.

این مقام مسئول در پایان از حضور خلبان فاطمه نوری به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات پاراگلایدر مسافت آزاد روسیه که ماه آینده برگزار می‌گردد خبر داد و ابراز امیدواری کرد که بانوی خلبان قزوینی در این رقابت‌ها موفق ظاهر خواهد شد.

گفتنی است فاطمه نوری، در حال حاضر نایب رئیس بانوان کمیته ورزش‌های هوایی استان قزوین می‌باشد.

پایان پیام/.

روابط عمومی هیأت انجمن های ورزشی استان قزوین