اخبار

بیمه مهم ترین دغدغه های مسئولین ورزش های هوایی

 

 

بیمه مهم ترین دغدغه های مسئولین ورزش های هوایی

 

 

به گزارش روابط عمومی انجمن ورزش های هوایی به نقل از پایگاه خبری پرواز آزاد: در پی برگزاری همایش راهبردی ورزش های هوایی ، کارگاه های آموزشی با رویکرد بررسی مسائل حقوقی و بیمه خلبانان صورت گرفت .
رسول افخمی مسئول حقوقی انجمن در گفتگویی کوتاه با خبرنگار پایگاه خبری پرواز آزاد به نکات اساسی در این کارگاه اشاره کرد و گفت :
از جمله دغدغه های مهم مسئولین ورزش های هوایی در ایران بحث بیمه خلبانان است و چگونگی اجرای آن است. در این رابطه باید ذکر شود که در حال حاضر بیمه ایران تنها پوشش دهنده ی مباحث بیمه در ورزش های هوایی است و به منظور بهره وری بیشتر خلبانان و برای اعمال حمایت های قانونی تر، انجمن ورزش های هوایی با همکاری و حضور کارشناسان دادگستری به تصویب ور فع اشکالات قوانین در حیطه مسائل بیمه نموده است.
وی با تاکئید بر این نکته که این قوانین از نظر مراجع قانونی کشور مورد تائید بوده و عدم رعایت آن از سمت خلبانان قابلیت پیگیری از سوی مراجع قانونی را داراست.
افخمی از جمله مهم ترین قوانین مصوب به موارد زیر اشاره کرد و گفت: ازین پس خلبانان آماتور، می بایست پس از گذشت دو ماه از ورود به ورزش های هوایی دارای بیمه باشند.
حرکات نمایشی و آکرو جزء موارد بیمه نبوده و به خلبانی که بر اثر آکرو سانحه و یا خسارت مالی دیده باشد بیمه تعلق تمی گیرد.
استفاده از لوازم و تجهیزات استاندارد برا یخلبانان الزامی بوده و در صورت استفاده از این تجهیزات چه در پرواز های فردی و چه در پروازهای دو نفره اگر سانحه ای رخ دهد، بدون برگزاری جلسه دادگاه، تمام خسارت پرداخت خواهد شد.
از دیگر نکات حائز اهمیت در باب قوانین این است که خلبانان علاوه بر بیمه حوادث می بایست مجهز به بیمه ورزشی نیز باشند.
همچنین مربیان می بایست جهت برخورداری از خدمات بیمه، اسامی شاگردان خود را، به انجمن و به مرکز بیمه ارائه دهند.
لازم به ذکر است که در صورت پرواز خلبانان بر مناطق امنیتی و بروزهرگونه حادثه، بیمه پرداخت هیچ خسارتی را بر عهده نخواهد داشت.
از جمله امکانات جدید در بحث بیمه : بیمه مدیران سایت است، این مساله از آن جهت قابل تامل است که در صورت عدم قصور مسئولین سایت در انجام مسئولیت ها درهنگام بروز سوانح برای خلبانان، بیمه، خسارات وارده به مدیران سایت را به طور کامل پرداخت خواهد کرد.
افخمی در پایان گفتگو با اشاره به این نکته که تمامی این قوانین و احکام مورد تائید مراجع قانونی می باشد افزود در صورت هرگونه حادثه برای ورزشکاران این رشته کارشناسان با توجه به احکام مصوب در انجمن ورزش های هواییی اقدام به صدور رای می نمایند لذا شناخت این احکام و رعایت اینها از جمله اساسی ترین وظایف ورزشکاران ورزش های هوایی است.

 

 

منبع: وب سایت انجمن ورزش های هوایی کشور