اخبار

علاقه ورزشکاران پاراگلایدر استان‌ها برای استفاده از سایت‌های پروازی قزوین

 
علاقه ورزشکاران پاراگلایدر استان‌ها برای استفاده از سایت‌های پروازی قزوین
 
 
مسئول کمیته ورزش‌های هوایی قزوین مطرح کرد
علاقه ورزشکاران پاراگلایدر استان‌ها برای استفاده از سایت‌های پروازی قزوین

 

مسئول کمیته ورزش‌های هوایی استان قزوین گفت: ورزشکاران پاراگلایدر عموم استان‌ها علاقمند به استفاده از سایت‌های پروازی قزوین هستند.

 

به گزارش روابط عمومی هیأت انجمن های ورزشی استان قزوین، 20 نفر از خلبانان پاراگلایدر استان تهران ظهر امروز برای اجرای برنامه ورزشی خود به مجموعه آسمان آبی قزوین واقع در منطقه باراجین مراجعه کردند.

برنامه پروازی خلبانان حاضر در مجموعه پروازی آسمان آبی با مربی‌گری بابک حسینی صورت گرفت که از نیروهای برجسته انجمن ورزش‌های هوایی کشور محسوب می‌شود.

سید صفاءالدین هاشمیان، مسئول کمیته ورزش‌های هوایی استان قزوین با اشاره به توانایی گسترده و ظرفیت‌های موجود این استان برای پروازهای خلبانان اظهار کرد: جایگاه جغرافیایی استان قزوین در نزدیکی پایتخت و برخی از استان‌های فعال این عرصه، بهره‌مندی از سایت‌های پروازی مناسب و مطلوب و ویژگی‌های دیگری که می‌تواند در توسعه فعالیت‌های پروازی در سطوح مختلف مؤثر و مفید باشد.

این مسئول ادامه داد: در دوره‌های زمانی مختلف، خلبانان و افراد علاقمند بسیاری برای حضور و استفاده از برنامه‌های موجود در سایت‌های پروازی استان قزوین به این منطقه سفر می‌کنند.

مسئول کمیته ورزش‌های هوایی استان قزوین عنوان کرد: می‌توان با برنامه‌ریزی مسئولان از ظرفیت‌های موجود به نحو مطلوب‌تری استفاده کرد و با جذب ورزشکاران رشته‌های پروازی، زمینه توسعه این رشته‌های ورزشی به خصوص پاراگلایدر را فراهم کرد.

هاشمیان اضافه کرد: اکنون در محدوده جغرافیایی استان قزوین، پنج سایت پروازی وجود دارد که مجموعه موجود در شهرستان آبیک به عنوان نمونه آزمایشی و پایلوت آموزش ورزش پاراگلایدر در کشور در نظر گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: ورزش پاراگلایدر می‌تواند با برنامه‌ریزی مسئولان و تلاش باشگاه های فعال استان قزوین که این رشته ورزشی را به افراد علاقمند و تازه وارد، آموزش می‌دهند به نحو مطلوب توسعه یافته و موجب ارتقای جایگاه این استان در این عرصه شود.

مسئول کمیته ورزش‌های هوایی استان قزوین مطرح کرد: بهره‌برداری از امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز برای ورزش پاراگلایدر که در این استان و دیگر مناطق کشور وجود دارد می‌تواند جوانان علاقمند به این حوزه را جذب کرده و زمینه حضور اثرگذار آن‌ها را در این رشته ورزشی فراهم کند.

این مسئول در پایان تبیین کرد: امیر افراطی رئیس حوزه معاونت حقوقی وزارت ورزش و جوانان با حضور در این اردوی پروازی، علاوه بر تبلیغ این رشته، زمینه گرایش بیش از پیش مردم را به ورزش پاراگلایدر فراهم می‌کند؛ با تحقق این مهم، علاوه بر بهبود سلامت فکری و روانی جامعه، موجب حضور بیشتر مردم در برنامه‌های ورزشی می‌شود

 

 

روابط عمومی هیأت انجمن های ورزشی استان قزوین