اخبار

سایت پرواز با پاراگلایدر امامزاده اسماعیل (ع) قزوین، بازسازی می شود

معاون ورزشی مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین:

 

سایت پرواز با پاراگلایدر امامزاده اسماعیل (ع) قزوین، بازسازی می شود

 

 

به گزارش روابط عمومی هیأت انجمن های ورزشی استان قزوین،

عباس علائی مقدم، معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین در جلسه بررسی مشکلات سایت پروازی امامزاده اسماعیل(ع) بخش الموت غربی قزوین گفت: با توجه به پتانسیل بالای ورزش های هوایی در استان قزوین در نظر داریم با کمک نهادهای دولتی، سایت پروازی پاراگلایدر امامزاده اسماعیل(ع) بخش الموت غربی قزوین را بازسازی و اصلاح نمائیم.

علائی مقدم با اشاره به صنعتی شدن نحوه زندگی مردم در جامعه افزود: تجربه نشان داده که جوانان و خانواده ها علاقه زیادی به ورزش های مهیج و کوهستانی نظیر ورزش های هوایی و پرواز با پاراگلایدر داشته و لازم است شرایط دسترسی آسان مردم به این ورزش ها فراهم شود.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان در پایان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات پرسنل خدوم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: زمین ورزش خلبانان پاراگلایدر همواره کوهستان بوده و ورزشکاران هوایی از حافظان طبیعت و منابع طبیعی بوده و هستند.

مرتضی ململی، رئیس هیأت انجمن های ورزشی استان قزوین ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص وضعیت فعلی سایت پروازی امامزاده اسماعیل (ع) بخش الموت غربی گفت: در نظر داریم با هماهنگی و دریافت مجوز از اداره کل منابع طبیعی، نسبت به اصلاح هندسی و بازسازی این سایت پروازی اقدام نموده و با توجه به پتانسیل بالای گردشگری منطقه الموت غربی امیدواریم با همکاری مسئولان و اهالی بخش الموت غربی بتوانیم یکی از بهترین سایت های پروازی کشور را راه اندازی کنیم.

سرهنگ اصغر معصومی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: با توجه به فعالیت ورزشکاران هوایی در مناطق کوهستانی و توجه آنان به حفظ محیط کوهستان و منابع طبیعی، این ورزشکاران همیاران منابع طبیعی خواهند بود.

سرهنگ معصومی با اشاره به مفید بودن ورزش های هوایی گفت: یکی از تجهیزات مفید و کارآمد در حوزه شناسایی و بررسی وضعیت منابع طبیعی و آتش سوزی های مراتع، ادوات پروازی پاراموتور می باشد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان افزود: امیدواریم با همکاری کمیته ورزش های هوایی استان قزوین بتوانیم زمینه آموزش پرواز با پاراگلایدر و پاراموتور را برای پرسنل اداره کل منابع طبیعی فراهم نمائیم.

مجید رحمانی، کارشناس استعداد یابی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: این اداره کل ضمن حمایت از طرح های ورزشی، آمادگی لازم برای همکاری با کمیته ورزش های هوایی هیأت انجمن های ورزشی را دارد.

رحمانی افزود: ورزش های هوایی میتواند زمینه حضور جوانان و خانواده ها در کوهستان را فراهم کند و امیدواریم بتوانیم در زمینه فرهنگ سازی ضرورت حفاظت از منابع طبیعی فعالیت مثبتی انجام دهیم.

سید صفا الدین هاشمیان، مسئول کمیته ورزش های هوایی استان قزوین ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در این سایت پروازی گفت: امیدواریم با رویکرد علمی و با هدف گرایش جوانان به ورزش های مهیج و نشاط آور همچون پرواز با پاراگلایدر،  این سایت پروازی را به یکی از بهترین و استانداردترین سایت های پروازی کشور تبدیل کنیم.

در این جلسه حجت رسولی و عبداله بانپروری، کارشناسان اداره کل ورزش و جوانان قزوین نیز حضور داشتند.

 

روابط عمومی هیأت انجمن های ورزشی استان قزوین